
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 2.495 V to 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Supply Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 500 µA |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
